Přes zasněžená pole a louky směrem k Blatné se vinou cesty, kolem kterých jsou rozesety vesnice s kulinářskými jmény − Paštiky, Uzenice a Uzeničky. Leží tu i Chobot. Jedna z nejmenších obcí v Jihočeském kraji má jen 47 obyvatel a jedno čerstvé prvenství: nejvíce voličů Miloše Zemana z celého Česka. V prvním kole prezidentské volby tu získal od občanů 84 procent hlasů.

Přestože od hlavního tahu Praha−Strakonice je to ani ne půl hodina cesty, tady jako by se zastavil čas. Na návsi je v poledne prázdno. Jen několika chalupám se kouří z komína. Z malého domku poblíž opravené kapličky chvátá bodrý chlapík. Říká, že se jmenuje Standa, a omlouvá se − musí autem do Blatné, odkud mu jede autobus. "Jestli chcete vědět, koho jsem volil, tak Miloše Zemana. Proč? Protože má prořízlou hubu," odpovídá hbitě. Jako by už dopředu věděl, čeho by se další otázka týkala.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.