Olympiáda je ideální příležitostí pro gesta. Korejci, ze severu i z jihu, si je vyzkoušeli už na začátku tisíciletí, kdy na zahajovacích ceremoniálech her pochodovaly týmy znepřátelených zemí společně. Na domácí olympiádě, která začne za tři týdny, zajdou Jihokorejci ještě dál než v době, kdy se snažili "sluneční politikou" zpacifikovat svého komunistického souseda. Tentokrát dokonce sestaví společný tým. Severokorejské "posily" dostane ženské hokejové družstvo, jehož brankářce se včera na hůl podepsal prezident Mun Če-in. Ne všechny ale taková vstřícnost nadchla. Pokud se potvrdí zprávy jihokorejského tisku, že Sever těsně před zahájením her uspořádá velkou vojenskou přehlídku, bude jasně vidět, jak málo jihokorejská vstřícnost na Kimův režim zabírá.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru