Po dnešku bude mít Česko s největší pravděpodobností ve svém čele premiéra, kterého stíhá policie. Dva měsíce poté, co vyšetřovatelé znovu požádali o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání, je poslanci nejspíš opět zbaví imunity. A vyšetřování, které se říjnovými volbami a novým získáním poslaneckého mandátu pro oba stíhané přerušilo, se znovu naplno rozběhne. Policie Babiše s Faltýnkem viní z dotačního podvodu při získání evropských peněz pro Farmu Čapí hnízdo.

Že by hlasování na plénu ve sněmovně nakonec nedopadlo vydáním obou poslanců, je téměř vyloučené. Nastat by to mohlo pouze v případě, že by se uvnitř jednotlivých stran našlo dost poslanců, kteří nebudou respektovat doporučení svého vedení. Všechny strany kromě hnutí ANO totiž ve čtvrtek znovu zopakovaly, že budou hlasovat pro vydání. Včetně komunistů a SPD. "Ta situace je definitivně vyřešená. Budeme hlasovat pro vydání," odpověděl na dotaz předseda SPD Tomio Okamura. Na postoji jeho poslanců prý nemůže nic zvrátit ani čtvrteční večerní schůzka s vedením ANO o vládním programu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.