Ke třetímu vítězství v řadě směřuje ve volbách 8. dubna maďarský premiér Viktor Orbán. Hlavní překážkou, která by vítězství mohla zabránit, by podle vlády mohly být organizace financované americko-maďarským miliardářem Georgem Sorosem. Proto vláda ve čtvrtek zveřejnila balík ostrých zákonů, který má ještě víc ztížit život Sorosem podporovaným organizacím, jako jsou Open Society Foundations nebo Středoevropská univerzita.

Podle vlády "propagátoři ilegální imigrace" musí sdílet svoje data se státními úřady a musí zaplatit 25% daň z darů ze zahraničí. Podle nového zákona by také mohl být odepřen vstup do schengenského prostoru těm, kteří "organizují imigraci". Ministr vnitra Sándor Pintér, citovaný státní agenturou MTI, řekl, že maďarským občanům nesmí být vstup do země odepřen, ale cizincům může. Mluvčí vlády Zoltán Kovács vládní návrh označil za "Stop Soros" zákony.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.