Vlaky, mosty, fasády domů, legální zdi i nejprestižnější galerie. Tohle všechno jsou místa, kde se objevuje graffiti nebo street art − kdysi neúprosně maskulinní svět, do kterého postupně pronikl i ženský element a mužské dogma už je dnes minulostí.

Tématem emancipace ženského graffiti se před deseti lety začala zabývat česká writerka Sany, která se odmítala smířit s tvrzením, že ženy nechápou tvary písmen a nerozumí sprejům. Rozhodla se o tom natočit film, kvůli kterému procestovala v podstatě celý svět. A jak prohlašuje jedna z jeho protagonistek a vůbec první "graffiti žena" v dějinách Lady Pink, člověk zkrátka nemusí mít penis, aby mohl malovat.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.