Papež František strávil dva dny v Chile, v zemi, kde v uplynulých letech odhalili celou řadu sexuálních skandálů kněží, kde za 20 let klesl počet katolíků o třetinu a kde je podle průzkumu organizace Latinobarómetro právě tento papež − původem z Argentiny − nejméně oceňován.

Před jeho příjezdem neznámí pachatelé zapálili několik kostelů a vyhrožovali útokem i hlavě katolické církve. Papež se sešel s oběťmi sexuálního násilí i s indiány Mapuči, kteří se marně dožadují navrácení půdy.

Jeho cesta pokračuje tento týden do Peru, kde by se mu mělo dostat vlídnějšího přijetí než v Chile, kde se nyní ke katolické církvi hlásí na Latinskou Ameriku nebývale málo lidí, pouhých 45 procent obyvatel.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru