Vize zástavby pražské Pankrácké pláně z pera světoznámého amerického architekta Richarda Meiera se blíží svému zhmotnění. Příští rok uplyne 20 let od doby, kdy developer ECM vyzval Meierův ateliér, aby pro něj vypracoval architektonicko-urbanistickou studii zástavby Pankráce. Konkrétně pro území ohraničené ulicemi Na Pankráci, Na Strži, Milevská, Marie Pujmanové a Hvězdova − tzv. pentagon. Stalo se. Projekt dostal název ECM City po dnes už neexistující developerské společnosti ECM, která se nevyrovnala s následky poslední globální finanční krize a zkrachovala.

ECM stihla dokončit jen část svého díla. Z desítky navržených staveb se po roce 2011 zadrhly plány na realizaci pěti projektů. Ty přešly pod nové investory. Výstavba čtyř z nich momentálně finišuje pod taktovkou developerů PSJ Invest a S+B Plan & Bau Prag. Zbývá projekt Parkview, který si od ECM koupila společnost Skanska Property a jehož stavba by měla co nevidět začít.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Příští rok uplyne 20 let od chvíle, kdy developer ECM vyzval ateliér Richarda Meiera k vypracování studie zástavby Pankráce.
  • Tato vize se postupně naplňuje. Už letos by měla začít stavba poslední z deseti výškových budov s názvem Parkview.
  • Pro developery je Pankrác zárukou obchodního úspěchu, protože přitahuje nájemce z řad úspěšných firem ze světa financí a IT.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.