Turisté, kteří nyní do Jablunkova, nejvýchodnějšího města Česka, zavítají, si mohou odvézt zvláštní suvenýry. V místním informačním centru rozdávají notové partitury absolventského koncertu Jiřího Drahoše. Stejně tak je tady k mání cédéčko s nedávno nahranou skladbou, kterou si místní rodák a prezidentský kandidát před více než padesáti lety vybral při zakončení základní umělecké školy. Na nové nahrávce Drahoš už do trubky nefouká, přesto je na obalu jeho jméno a fotografie jako sedmnáctiletého mladíka.

Zapadlé pětitisícové městečko poblíž hranic se Slovenskem, sevřené v údolí mezi dvěma beskydskými hřebeny, si pozornost, kterou k němu prezidentské volby nasměrovaly, užívá.

Řada obchodů má za výlohami jeho fotografie, velké portréty Drahoše s nápisem Můj prezident 2018 mají například v pekárně na náměstí, prodejně Barvy a drogerie i za oknem restaurace Bullawa. Zato portréty současného prezidenta tu nejsou vidět nikde. Z hovorů s lidmi je cítit, že Miloš Zeman to tady má těžké.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.