Akciové indexy letos zažily nejsilnější růst od počátku roku za posledních třicet let. Přidaly okolo pěti procent za pouhých několik dní. Byť je takové tempo růstu neudržitelné, rozbíhá se další velmi silná výsledková sezona. Společnost FactSet spočítala, že průměrný očekávaný meziroční růst zisků na akcii pro hlavní americké akcie z indexu S&P 500 je 10,2 procenta.

Je nepsaným pravidlem, že většina firem tato oficiální očekávání porazí. Skutečný růst zisků tak může překonat 13 procent, což by byl druhý nejrychlejší růst za posledních šest let. Pozitivní je, že se zvyšují nejen zisky, ale také tržby, jejichž růstu je obecně složitější dosáhnout a kreativním účetnictvím jej přikrášlit. Zrychlení ekonomické aktivity je navíc velmi široké − roste všech 11 sektorů. Odvětví energetiky, materiálů a technologií vyčnívají dvouciferným očekáváním růstu tržeb.

Zatím jste si přečetli 70 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru