Před prvním kolem prezidentských voleb platila největší politická síla v zemi, hnutí ANO, za jasného spojence Miloše Zemana. Jeho šéf a premiér Andrej Babiš odrážel otázky o možném nasazení protikandidáta tak dlouho, až uvedl, že na výběr už není čas. A podpořil Zemana.

Jenže když dali voliči slušnou šanci ve druhém kole vyzývateli Jiřímu Drahošovi, Babiš najednou současnému prezidentovi vzkázal, že by měl vést zemi směrem na Západ a zbavit se svých spolupracovníků Vratislava Mynáře a Martina Nejedlého.

Proti Zemanovi se zároveň vyjádřilo nemálo známých tváří ANO, které má jinak pověst hnutí jednoho muže.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Zhruba čtvrtina voličů ANO z října dala v prvním kole prezidentských voleb hlas Jiřímu Drahošovi. Zbylé tři čtvrtiny volily Miloše Zemana.
  • Hnutí ANO není jednotné. Šéf Andrej Babiš s výhradami podpořil Miloše Zemana, řada členů však vidí naději v Drahošovi.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.