Navzdory Evropské komisi a ministerstvu financí se středočeští opoziční politici rozhodli ponechat na Bruselu, aby jeho úřady rozhodly, zda jsou ochotné dotovat Farmu Čapí hnízdo. Doufají, že tím přinutí komisi, aby oficiálně označila projekt za problematický. Jejich plán ale zřejmě zvrátí ministerstvo financí.

Evropská komise doporučila Regionálnímu operačnímu programu (ROP) Střední Čechy, aby vyřadil projekt Čapího hnízda ze seznamu akcí placených evropskými penězi. Komise se opírala o zprávu Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF), podle něhož Čapí hnízdo nemělo nárok na dotaci 42 milionů korun. Ve zprávě se několikrát objevuje slovo podvod.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.