V posledních týdnech se v centru Prahy nabízí stále více nových bytů miniaturních velikostí. Vznikají v několika více či méně historických domech, které aktuálně procházejí rekonstrukcí. Některé mají méně než 20 metrů čtverečních, je mezi nimi ale i sotva čtrnáctimetrový byt.

Společnost Acord Invest zajišťuje prodej takovýchto minibytů nejméně ve čtyřech domech v Praze 1 a 2. Jejich společným prvkem je to, že velká část z nich je mírně řečeno malometrážní. Projekty mají honosné názvy Steffany’s Court, Sigma Plaza, Ferdinand Palace a Casa Royal. V posledním jmenovaném domě je celkem 27 bytů a všechny spadají do kategorie 1+kk, přičemž největší z aktuálně volných bytů má 28 metrů a nejmenší jen 14 metrů čtverečních. Průměrný byt má tak v tomto domě ve Španělské ulici 23,7 metru čtverečního a jeho cena vychází na něco přes 186 tisíc korun za metr. Tak malé byty jsou vhodné spíše na investici, mezi zájemci jsou podle prodejce přibližně stejným dílem Češi a cizinci.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.