Vyšetřovatelé Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) se ve své zprávě soustředili na to, že Farma Čapí hnízdo získala neprávem peníze z evropských fondů. Zpráva však uvádí ještě jiný důležitý poznatek: Čapí hnízdo mohlo holdingu Agrofert ušetřit miliony na daních.

Firmy z Agrofertu, který až do loňska vlastnil současný premiér Andrej Babiš (ANO), si podle zprávy OLAF u farmy objednávaly reklamu za desítky milionů korun. Naúčtované výdaje zvýšily společnostem náklady, čímž se jim snížil základ pro výpočet daně z příjmů.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.