Pravidla pro dotace na podporu lesnictví v letech 2011 až 2016 nenutila žadatele dosáhnout nejvýhodnější ceny. Podle Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) tak byly dotace nehospodárné. Úřad prověřoval ministerstvo zemědělství, Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) a některé krajské úřady. Nedostatky kontroloři navíc odhalili u programu rozvoje venkova v letech 2007 až 2013. Dotace třeba mnohdy pokryly veškeré výdaje žadatelů.

"To je problém ve chvíli, kdy chybí limity pro způsobilé výdaje, příjemce se fakticky nemusí zabývat cenou svého projektu. Finančně se na něm totiž nepodílí a stát mu veškeré výdaje proplatí," vysvětluje mluvčí NKÚ Václav Kešner.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.