Krátce po sečtení hlasů v prvním kole nynějších prezidentských voleb se na internetu rozmnožily útoky na kandidáta Jiřího Drahoše. Mezi jedny z nejomílanějších dezinformací patří lež, že bývalý šéf Akademie věd spolupracoval s komunistickou Státní bezpečností (StB).

To přitom Archiv bezpečnostních složek, který je součástí Ústavu pro studium totalitních režimů, vyvrátil už v srpnu poté, co s informací přišel proruský server Aeronet. Ten například v minulosti opakovaně lhal o tom, že červené karty proti prezidentovi Miloši Zemanovi organizovala americká ambasáda. Web také podpořil ve volbě Miloše Zemana.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.