Moderní technologie v Keni pomáhají také vzácným zvířatům. Příkladem může být soukromá rezervace Ol Pejeta, kde žije spolu s dvěma samičkami poslední samec nosorožce severního bílého na planetě. Jeho druh je kvůli pytlákům na samé hraně vymření.

Nosorožec byl jako dvouletý odchycen v Súdánu, podle nějž dostal jméno. Poté žil téměř 35 let v Zoo Dvůr Králové nad Labem, odkud ho v roce 2009 odborníci převezli do Keni v naději, že se v takřka přirozených podmínkách rozmnoží. To se však nezdařilo. Vedení rezervace proto Súdánovi vytvořilo účet na internetové seznamce Tinder a snaží se na něm nashromáždit peníze na nákladné umělé oplodnění samic. "Dárci nám už poslali 90 tisíc dolarů," popisuje manažer Ol Pejety Jerry Sellanga.

HN: Proč jste Súdánovi zřídili účet právě na Tinderu?

Chtěli jsme lidem nabídnout efektivní způsob, jak poslat peníze na záchranu tohoto kriticky ohroženého druhu nosorožce.

Súdán je jedno z nejvzácnějších zvířat Afriky a jedinou šancí, jak jeho druh zachránit před vyhynutím, je umělé oplodnění. To je ale velmi nákladné, celý proces stojí devět milionů dolarů a je nesmírně složitý. Účet na Tinderu je sice psaný v mírné nadsázce, ale sdělení je jasné − pokud se nepodaří umělé oplodnění, tento druh vyhyne.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.