Pavel Fischer

Když při příchodu do volebního štábu v sobotu odpoledne Pavel Fischer prohlašoval, že za úspěch bude považovat dvouciferný výsledek, málokdo to považoval za reálné.

Nejoptimističtější průzkumy mu přisuzovaly maximálně sedmiprocentní výsledek. Nakonec ale bývalý diplomat přesvědčil více než 10 procent lidí, kteří mu odevzdali svůj hlas. A skončil za Milošem Zemanem a Jiřím Drahošem na pomyslné bronzové příčce.

"Možná vás to překvapí, ale cítím se jako vítěz, ne jako poražený," prohlásil poté, co byly známé definitivní výsledky.

"Porazil jsem bývalého premiéra této země i pana Horáčka, který vedl kampaň rok a půl," vysvětloval v salonku u restaurace, v níž zatím jeho blízcí slavili nečekaný úspěch.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.