Od poslední prezidentské volby v roce 2013 neviděl nikdo Miloše Zemana v živé televizní debatě s politickým oponentem. Nyní před prvním kolem volebního klání se diskusí se soupeři neúčastnil. Po výsledcích voleb ale obrátil a zavázal se k účasti v televizním duelu s postupujícím kandidátem Jiřím Drahošem. Průzkumy veřejného mínění i sázkové kanceláře v druhém kole i díky podpoře dalších pěti neúspěšných kandidátů favorizují spíše Drahoše.

Bývalý ředitel Akademie věd už ve svém štábu upozornil, že jednu z debat chce na veřejnoprávní České televizi (ČT). Ta je dlouhodobě terčem kritiky Zemana. Hradní tým proto předpokládá, že do tohoto veřejnoprávního média prezident nebude chtít jít. "Nepředpokládám to," odpověděl stručně HN kancléř Vratislav Mynář.

Strategii bude Zemanův štáb teprve řešit v následujících dnech. "Zítra (v úterý) oznámím podrobnosti týkající se účasti pana prezidenta v TV duelech. Kampaň má být o názorech! A přesně tak budeme postupovat," uvedl na twitteru Ovčáček.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.