Poslední roky nebylo Michaela Sarana příliš vidět. Akvizici Čedoku, plány rozvoje této pro Čechy ikonické cestovky, nekomentoval. Nevyjadřoval se ani k předloňskému prodeji Čedoku polské konkurenci Itaka. Pro Saranovu investiční skupinu Odien byl přitom Čedok mezi lety 2007 a 2016 zásadním tuzemským aktivem. Ještě předtím firma od zkrachovalého Daewoo koupila výrobce nákladních aut Avia v pražských Letňanech, kterého obratem prodala dalším investorům z Ashok Leyland. Rozsáhlý, více než 60hektarový výrobní ­areál, který je jedním z největších ucelených území v Praze určených pro výstavbu, ale Odienu zůstal.

Skupina se díky tomu stala jedním z největších vlastníků pozemků v Praze. A letošní rok je pro Saranův byznys klíčový − po dlouhých letech se očekává schválení změny územního plánu. Díky tomu bude moci postavit na místě chátrajících výrobních hal a nevyužitých ploch novou městskou čtvrť. Příští rok by se tak mohla začít rýsovat konkrétnější podoba dnešního brownfieldu v Letňanech. V první fázi půjde o investici dosahující až osmi miliard korun. Nyní Saran exkluzivně pro HN nastiňuje, jak by si nový Avia Park Campus představoval.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.