Oblečení vyjadřuje názor toho, kdo ho má na sobě. Tohoto pravidla se zřejmě drželi tvůrci britského obchodního řetězce Topshop, když nabídli na svém internetovém obchodu modré džíny s červenobílým nápisem Fake News, tedy falešné zprávy, od pasu dolů na stranách obou nohavic.

Džíny rovného střihu s vysokým pasem, které stály 46 liber, tedy zhruba 1400 korun, se okamžitě vyprodaly. Přes třicet procent objednávek přišlo z USA, kde měl tento týden prezident Donald Trump předávat svoji cenu pro média produkující podle něho falešné zprávy − tedy ta, která ho kritizují.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Britský řetězec vymyslel a během pár dní vyprodal džíny s frází, která se stala v USA výrazem roku 2017.
  • Pro firmu Topshop je ohlas, který její džíny vzbudily zejména na sociálních sítích, výbornou reklamou.
  • Výraz Fake News hodně používá směrem k médiím i americký prezident Donald Trump.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru