Co se dá vymyslet na externí baterii, určené pro nouzové nabíjení telefonů? Po období zvyšování dostupné kapacity začali někteří výrobci nabízet i praktické první powerbanky s podporou rychlého dobíjení. Na CES v Las Vegas ale místo možnosti dobít telefon rychle vyhrála přesně opačná možnost: externí baterie s podporou bezdrátového dobíjení.

Poté, co Apple přidal možnost bezdrátového nabíjení do iPhonu 8 a iPhonu X, bylo jasné, že se objeví záplava bezdrátových nabíječek. Položit telefon na podložku doma nebo jej dát do stojánku na pracovním stolu je pohodlné, i když se telefon nabíjí pomalu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Apple povzbudil trend externích baterií s možností bezdrátového dobíjení.
  • Koncept dobíjení bez drátů je v praxi nepraktický, těží jen z humbuku kolem Applu.
  • Ještě zbytečnější jsou obyčejné věci zkomplikované a prodražené přídavkem aplikací.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru