Není vyloučené, že výsledek prezidentských voleb bude ovlivněn proudem cílených dezinformací. Nebylo by to poprvé. Před loňskými volbami do Poslanecké sněmovny čelila ČSSD dezinformační kampani o lithiu. Tvrdilo se, že podpisem memoranda o těžbě o něj a zisky stát přijde. Informaci rozšířil proruský server Aeronet a stranu mohla stát cenná procenta. Tématu se totiž vzápětí chopila její politická konkurence.

Odborníci z ministerstva vnitra i tajné služby jsou proto nyní v pozoru a sledují, zda někdo nezkusí podsunout lživou zprávu o někom z prezidentských kandidátů. První případy se už objevily.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.