Ležel na nemocničním lůžku a těžce oddychoval. Tváře měl bledé a propadlé. Nehty na třesoucích se rukou měly tvar hodinových sklíček a nehtová lůžka pod nimi byla fialová. Pravou rukou cosi hledal na přilehlém stolku. Záchvat kašle to hledání urychlil, v ruce sevřel plátky buničiny a rychle je přitiskl ke kašlajícím ústům. Stejně už bylo pozdě. Na bradě i na dece pod ní byla záplava nažloutlého hlenu s červenými čárkami vykašlané krve. "Fuj," prohlásil, když to uviděl. Vše pečlivě otřel a znovu se natáhl. Zmuchlanou a zapáchající buničinu nechal ležet na stolku. Už to nebude dlouho trvat, napadlo ho.

Pak si pustil rádio. Ve zprávách právě říkali, že v důsledku kouření u nás zemře každý rok asi 16 tisíc lidí, a hned poté, že poslanci chtějí zmírnit protikuřácký zákon. Ano, bylo by to vhodné. Vždyť malí podnikatelé by z takového kroku mohli profitovat, a navíc by se v hospodách vytočilo více piva. Neudělejte takový výhodný zákon. Bravo!

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.