Jaké knihy teď máte na nočním stolku?

Nejzajímavější kniha, kterou jsem za posledních několik let četl, je Myšlení rychlé a pomalé od psychologa, nositele Nobelovy ceny Daniela Kahnemana. Většina lidí prý tu knihu nedočte, je dost náročná. Čtu ji podruhé. Naučí vás, pokud ovšem chcete, mnohem lépe rozumět vadám vlastního myšlení a vyhýbat se jim. Víte třeba, co to je konfirmační zkreslení nebo haló efekt? Není to nic složitého, ale když to nevíte, žijete v zajetí předsudků. Tohle by se mělo učit na základní škole, třeba místo lišejníků, uhlovodanů či dělení mnohočlenu mnohočlenem a větného rozboru, rozhodně by to bylo užitečnější.

Máte nějakého zvláště oblíbeného spisovatele, k jehož textům se čas od času prostě musíte vrátit?

Zamlada jsem víc četl beletrii, například Márqueze, Grasse, taky sci-fi − třeba Vonneguta, Asimova. Teď se k beletrii dostanu zřídka.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ondřej Šteffl se dlouhodobě snaží pozvednout úroveň vzdělávání, až sám založil několik soukromých škol.
  • Není divu, že o metodách vzdělávání si také hodně čte.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.