Sotva vstoupíte do letos otevřené restaurace Rita Cavolo, sídlící na poklidném konci vinohradské Lublaňské ulice, cítíte se jako v italské osterii: interiér, menu, jídlo, víno i obsluha jsou nápadně jednoduché a nic zbytečně nepředstírají. Rita Cavolo je i celkem levná, čímž nemyslím podezřele laciná: denní polévka tu stojí 37 korun a rigatoni se svíčkovou 256 korun. Prostě klasické denní bistro, což v Itálii, která tenhle francouzský termín nezná, zhruba znamená osterii.

Interiér působí prostě, ale stylově: světlý prostor s velkými okny, vysokým klenbovým stropem, poctivým dřevěným nábytkem i podlahou je kompletně bílohnědý a hned pochopíte, že ho spíš než Melania Trumpová navrhl někdo ze severu. Jednoduchost určitě nebývá na škodu a zvlášť v Česku, kde je gastronomii největším nepřítelem přílišná fantazie, podniku by ale přece jen prospěl aspoň jeden teplejší dotek. Restauraci schází intimnější atmosféra, místo na delší manželskou i mimomanželskou večeři to fakt není. To spíš na oběd, rychlou večeři nebo skleničku vína po práci. K ní se hodí i stylový bar.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.