Fénix je v pohybu," oznámí mladý dutým hlasem do vysílačky a narovná se v ramenou. Švy jeho polyesterového saka úpí, ale drží. Možná má na začátku kariéry špatně padnoucí oblek, ale před sebou přinejmenším pět let na Hradě. Je to skvělá, majestátní chvíle. Inaugurace prezidenta Hynka, který rozumí údělu vojáka, a dokonce umí střílet, začíná ani ne za hodinu.

"Boha jeho, zase to tolik nežer," utrousí k mladému služebně starší člen ochranky s přezdívkou Blátošlap. "Fénix se ti zasek' mezi dveřma," chrochtne a podolkem košile si přeleští tmavé brýle. Přízvisko si starý vysloužil u minulého prezidenta, když zasahoval na Veselském rybníku. Hlava ozbrojených sil se tehdy o své dovolené plácala v nafukovacím člunu, zatímco Blátošlap za ním pochodoval po bahnitém dně v neoprenu. Blátošlap pamatuje i takzvaný chrastavský masakr, kdy se na prezidenta střílelo softwarovými kuličkami. Starý je zkušený muž a mladý na něj dá.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.