Při zběžném pohledu do zprávy Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF), která zpochybňuje oprávněnost dotace pro Farmu Čapí hnízdo, nepůsobí premiér Andrej Babiš jako hlavní aktér celého případu. Dokument, jehož český překlad vydavatelství Economia zveřejní ve čtvrtek na svých webových portálech, míří hlavně na dvojici lidí, jež vyřizovala žádost o poskytnutí evropských peněz.

Při podrobném čtení však vyplouvá na povrch, že evropští vyšetřovatelé Babišovi přisuzují v kauze významnou roli. Připomínají, že podepsal za Agrofert důležité dokumenty nebo zaplatil za akcie farmy pro své příbuzné.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.