Farma Čapí Hnízdo nemusí být zdaleka posledním případem, za který čeští daňoví poplatníci zaplatí. Česku hrozí, že by mohlo přijít o výrazně víc peněz, než je 42,5 milionu korun, které stát kvůli nesrovnalostem v projektu Čapí hnízdo nedostane z evropských fondů. Farma patří do svěřenských fondů, do nichž premiér Andrej Babiš převedl svůj majetek.

Jak už HN exkluzivně informovaly, podle Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) v projektu došlo k porušení řady zákonů. "Tato porušení mohou představovat podklad pro soudní řízení na základě příslušných ustanovení českého trestního zákoníku o dotačním podvodu a poškození finančních zájmů EU," tvrdí OLAF ve zprávě, kterou mají HN k dispozici. OLAF tak potvrdil zjištění české policie, která obvinila 11 lidí včetně Andreje Babiše, jeho nynější manželky a jeho dospělých dětí.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.