Plán vlády Andreje Babiše (ANO) osvobodit studenty a důchodce od placení za jízdu ve vlacích znepokojuje autobusové dopravce. Obávají se, že je opatření připraví o cestující.

"Pokud by stát umožnil jezdit studentům a seniorům ve vlacích zdarma, projevilo by se to na některých trasách úbytkem cestujících v autobusech. Podobně, jako se to stalo na Slovensku," říká Aleš Ondrůj, mluvčí společnosti RegioJet, která provozuje soukromé vlaky a autobusy.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Autobusoví dopravci mají obavy z bezplatné železnice pro studenty do 26 let a seniory nad 65 let. Bojí se, že jim ubude cestujících.
  • Podle Svazu cestujících ve veřejné dopravě může plánované opatření vlády zhoršit kvalitu českých vlaků. Podobně jako na Slovensku mohou být některé linky přetížené.
  • Vláda v čele s Andrejem Babišem zatím zveřejnila pouze hrubou představu, jak by mělo zvýhodnění fungovat. O konkrétní podobě slev bude teprve jednat.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.