Kvalifikovaný zaměstnanec byl v loňském roce nedostatkovým zbožím. Těch správných lidí je na trhu i nyní tak málo, že některé firmy musí přidávat, přestože si to nemohou aktuálně dovolit. A peníze shánějí až zpětně.

Patří mezi ně i hutní firmy ve Veselí nad Moravou, Chomutově a Hrádek z impéria slováckého miliardáře Zdeňka Zemka. "Letos jsme platy řešili dvakrát. Zaprvé jsme v hutní skupině plošně zvýšili platy o 1200 korun a pak jsme měli bonusy pro lidi, kteří byli ochotní navýšit svojí kvalifikaci. Aby byli víceúčeloví," říká v rozhovoru pro HN Zemek.

V článku se dále dozvíte

  • Zdeněk Zemek v hutnictví přidával plošně, nyní ale musí firma řešit efektivitu.
  • Miliardář podniká i v autobusové dopravě, kde jej trápí hlavně nedostatek řidičů.
  • V Olomouci tento týden zasedá soud, který řeší údajné podvody u Zemkových solárních elektráren.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru