Politici v Česku mají velký problém domluvit se, jakou by měla jejich země vést evropskou politiku. A neumějí v Evropě hledat spojence. I proto má Česko v Bruselu menší vliv, než by odpovídalo jeho velikosti, říká pro HN Daniel Brössler, bruselský zpravodaj německého deníku Süddeutsche Zeitung a jeden z nejvlivnějších novinářů v centru Evropské unie. Podle něj k tomu negativně přispívá i vystupování prezidenta Miloše Zemana.

HN: Jak Zemana vnímají rozhodující politici v Berlíně nebo jinde v Evropské unii?

Rozhodně ho ani v Berlíně, ani třeba v Bruselu neberou moc vážně. Politické elity v členských zemích EU i v Bruselu samozřejmě vědí, že Zeman má jen omezené pravomoci a možnosti.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.