Nový poslanec za ANO Pavel Juříček je jedním z nejbohatších Čechů − časopis Forbes jej ve svém žebříčku za rok 2016 zařadil na 28. místo s majetkem 5,9 miliardy korun. Jeho firma Brano, vyrábějící součástky pro automobily, v daném roce vykázala zisk 290 milionů korun.

Když měl ale majitel prosperujícího impéria koncem loňského roku zaplatit přes 17 milionů korun kvůli svému působení ve společnosti Mora-Top, musel nastoupit exekutor. Před soudem totiž Juříček tvrdil, že tolik peněz nemá − jeho jediný příjem je 192 tisíc korun ročně. A pokud by opravdu musel platit, nezbylo by mu než prodat pod cenou akcie svých společností, a přišel by v nich tak o kontrolu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Až exekutor donutil miliardáře a poslance za ANO Pavla Juříčka zaplatit 25,5 milionu korun, které mu přikázal uhradit soud jako náhradu škody při jeho podnikatelském působení.
  • Majitel společnosti Brano se bránil placení s tím, že tolik peněz nemá a měsíčně prý vydělává jen 16 tisíc korun, soud mu to ale neuvěřil.
  • Spor vznikl v souvislosti se společností Mora-Top, o kterou jej podle Juříčka připravila insolvenční mafie.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.