Když Kladno loni na podzim vyhlásilo celé město zónou se zvýšeným výskytem sociálně negativních jevů, sklidilo kritiku. Rozhodnutí de facto znamená konec vyplácení doplatku na bydlení sociálně slabým lidem, kteří se do města přistěhují nebo změní adresu. Potíže s chudobou se tím podle odborníků ze sociální oblasti nevyřeší, naopak ještě vzrostou. Kladenský primátor Milan Volf však věří, že opatření zastaví nárůst počtu lidí, které trochu svérázně nazývá "klientelou" a popisuje je jako jednotnou několikatisícovou masu nepřizpůsobivých.

HN: Co říkáte na návrh Jiřího Dienstbiera a dalších senátorů na zrušení ustanovení zákona, který umožňuje vyhlásit bezdoplatkové zóny?

Mohu jen říci, že jsme využili opatření obecné povahy, to byla jediná možnost. Chráníme tím původní kladenské obyvatele. Ani nepřizpůsobivých, kteří tady už jsou, se to netýká. O dávku přijdou, jen když změní bydliště. A nedostanou ji nově příchozí.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.