Tři desítky pěvců s notami v rukou sledují sbormistra za elektronickým pianem. "Začneme patnáctým taktem, ale je třeba, abyste to měli pod kontrolou, poslouchejte se," vybízí šéf. Pak pokyne a sbor spouští: "Kánon je příliš vysoko, tak prý to žádá rokoko, zpívej, zpívej, jsi v pořadí," rozezvučí více než třicítka sedících zpěváků zcela zaplněnou sborovnu žižkovské Základní školy Chelčického.

Amatérský smíšený komorní sbor Canticorum iubilo takhle trénuje každý týden. Pětačtyřicet let je ve své kategorii špička, koncertoval v cizině, vydal řadu nahrávek. Nyní se mu však přihodila mimořádná věc. Jeho dlouholetý člen, bývalý předseda akademie věd Jiří Drahoš, kandiduje na prezidenta. A pokud by vědec, který je zatím podle průzkumů nejvážnějším vyzývatelem Miloše Zemana, uspěl, byl by příští koncert souboru zcela výjimečný. "Dušan Vančura ze Spirituál kvintetu nás pozval 18. února do Lucerny na koncert k jeho 80. narozeninám. A Jirka Drahoš, když s námi zpíval na vánočním koncertě, přislíbil, že ať se stane cokoli, tak dorazí. Může se proto stát, že s námi bude zpívat prezident republiky," říká předseda sboru Aleš Špičák.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.