Pro mluvčího současného prezidenta Jiřího Ovčáčka je bývalý předseda Akademie věd České republiky Jiří Drahoš nezajímavým fíkusem, pro prezidentského kandidáta Mirka Topolánka kývačem a pro dalšího soupeře Michala Horáčka destilovanou vodou.

Životní příběh jednoho z favoritů na postup do druhého kola prezidentských voleb Drahoše ovšem ukazuje, že ani jedno z těchto tvrzení na něj nesedí. Stačí se podívat na jeho dosavadních osmašedesát let. Začněme však okamžikem, který ho dostal do širšího povědomí Čechů, Moravanů i Slezanů, k nimž se hlásí nejvíce.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.