Prožitek přenosný není, ale emoce účastníků rituálu s žabím jedem jsou strhující i pro toho, kdo se dívá. Pohled na extázi, z níž po čtvrthodině vycházejí šťastní i změnění, je intimní, ale také trochu děsivý. Dokument režiséra a scenáristy Filipa Záruby s názvem Bufo Alvarius: The Underground Secret přibližuje zkušenosti několika psychonautů, kteří se rozhodli "nahlédnout podstatu světa" prostřednictvím psychoaktivní látky, jejíž účinky se nedají srovnat ani s nejsilnějšími dávkami LSD. Film, jehož podstatnou část tvoří Zárubovy hypnotické animace doprovázené hudbou skladatele a filmaře Petra Zajace, má světovou premiéru ve čtvrtek 11. ledna v Ostravě, v následujících dnech se přesune do pražského klubu NoD.

Mystické vytržení, které mění vztah ke světu, radost, vesmírná jednota, láska. Účinky tryptaminu 5-MeO-DMT, substance obsažené ve voskovitém výměšku žláz ropuchy coloradské, žabky, která se po odběru látky vypouští zpět do přírody, nastupují ve vteřinách. Trip obvykle trvá patnáct minut a půl hodiny doznívá efektem, jemuž se říká "afterglow".

Zážitky z výletu za hranice známého světa líčí každý z účastníků rituálu vedeného novodobým šamanem a lékařem Octaviem Rettigem odlišně, ale shodují se, že si z něj odnášejí také respekt. A žádný z nich si nedovede představit, že by se s tryptaminem 5-MeO-DMT dalo experimentovat jen tak.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.