Písečné duny africké pouště si zpravidla spojujeme s tropickým žárem, letos se na nich ale objevil sníh. Obyvatelům severoalžírského města Ain Sefra, které je známé jako brána Sahary, se tak po probuzení naskytl poněkud netradiční pohled, i když při teplotách kolem jednoho stupně nad nulou sníh brzy roztál. Dlužno dodat, že zasněžené duny tu ale nejsou úplnou raritou. Město se rozkládá mezi pouští a pohořím Atlas, odkud vítr jednou za několik let sněhové mraky přinese. V létě se tu naopak teploty drží kolem pětatřiceti stupňů.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru