Ve francouzském Marseille vzniká rozsáhlé čínsko-evropské centrum textilu. "Marseille International Fashion Center 68" (MIF 68) zahrnuje desítky prostor, kde se mohou zákazníkům představit textilní společnosti se svojí produkcí. Projekt, který byl poprvé představen v roce 2013, je součástí iniciativy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, který se hodlá zasadit o posílení obchodní výměny nejen mezi Čínou a Evropou, ale také Afrikou a dalšími zeměmi Asie. První část se otevře už v únoru. Aktuálně tak finišují poslední práce před slavnostním otevřením. Centrum je postaveno z přepravních kontejnerů a v první fázi nabídne prostory téměř stovce čínských textilek. Vyšlo na 17 milionů eur a vytvoří na 300 až 350 nových pracovních míst. "Otevření nového centra bude mít také okamžitý dopad na kontejnerovou dopravu v marseillském přístavu," uvedl Xavier Giocanti (na snímku), šéf firmy Résiliance, jež vlastní pozemky, kde centrum stojí, a také partner šéfky Mezinárodního měnového fondu Christine Lagardeové.

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.