Ke konci loňského roku Tomáši Krskovi ostatní akcionáři zablokovali to, aby plzeňskou Škodu Transportation koupil jím preferovaný Daniel Křetínský. S ním by ve firmě dál zůstal. Nakonec se dohodli, že své podíly všichni prodají PPF Petra Kellnera. Krsek jako největší akcionář bude inkasovat několik miliard, ale výrazně větší balík peněz mu přitekl už dříve na dividendách. A pětačtyřicetiletý podnikatel nyní udělal svůj první obchod v "éře po Škodovce".

Jedná se přitom o velký nákup, na který Krsek se svými partnery vyrazil do Finska. Tam získal většinový podíl ve firmě Winda Power, která se zabývá výstavbou větrných parků. "Je to naše první strategická investice do větrné energetiky," potvrdila HN obchod Kateřina Zychová, která do firem investuje společně s Krskem.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Nedávný šéf a největší akcionář Škody Transportation Tomáš Krsek vydělal na prodeji firmy do rukou Petra Kellnera miliardy.
  • A už udělal svou první investici v éře "po Škodovce". Odhadem za 3,5 miliardy korun získal většinu ve finské firmě Winda Power, která připravuje větrné elektrárny.
  • Do obnovitelných zdrojů chce Krsek se svým týmem investovat ještě okolo tří miliard korun, další miliardy má na nákup průmyslových firem a start-upů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru