Odboráři s vedením dopravního podniku zasednou ve středu v Brně u jednoho stolu a budou společně jednat o zvýšení platů pro řidiče. Ti by na své výplatní pásce rádi viděli každý měsíc o 4500 korun vyšší cifru než nyní. Dopravce v prosinci přislíbil, že je ochotný platy navýšit zhruba o 3,5 tisíce. Zda si vyjednávači podají ruku, nebo budou pokračovat ve smlouvání, bude jasné ve středu.

"K poslednímu návrhu dopravního podniku jsme zaslali několik připomínek. Nyní záleží na podniku, jak se k věci postaví. Vyjádření jsme ale zatím žádné nedostali, takže nevíme, jak se jednání bude vyvíjet," říká předseda odborářů Libor Weinstein.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.