"Je skvělé, že jsme se zbavili politických náměstků na ministerstvech!" "A je skvělé, že si ministr spravedlnosti Robert Pelikán vzal jako politického náměstka Jeronýma Tejce, co odešel z ČSSD!" Z hlediska konzistentnosti jsou výroky premiéra Andreje Babiše mírně řečeno problematické. Jednou je politický náměstek fuj, podruhé huj. Ale jistou logiku Babišovy výroky mají. Základním algoritmem dneška je, že kdo nasaje ducha doby a přitaká mu, je prohlášen za racionálního, konstruktivního, prolidového a hlavně "makajícího". Na minulosti nesejde, konzistence stranou, přesvědčení stranou, všechno stranou. Makáme a kdo nemaká s námi, maká proti nám. Bývalý ambiciózní sociální demokrat Jeroným Tejc nasál ducha doby dokonale.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru