Kyperský soud zmrazil majetek nejbohatšího Ukrajince Rinata Achmetova ve výši 820 milionů dolarů. Stalo se tak na základě žaloby firmy Raga Establishment. Podnik tvrdí, že mu Achmetov nezaplatil za akcie Ukrtelekomu, provozovatele pozemního telefonního připojení a největšího internetového providera v zemi.

Achmetov, majitel známého fotbalového klubu Šachtar Doněck, není jediným ukrajinským oligarchou v problémech. Londýnský soud nedávno obstavil majetek Ihora Kolomojského a Hennadije Boholjubova za 2,5 miliardy dolarů kvůli žalobám ohledně krachu největší ukrajinské banky Privat.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Kyperský soud obstavil majetek nejbohatšího Ukrajince Rinata Achmetova ve výši 860 milionů dolarů.
  • Zákaz nakládat s majetkem ve výši 2,5 miliardy dolarů dostali v Londýně oligarchové Ihor Kolomojskij a Hennadij Boholjubov.
  • Kyjevská vláda začala zpochybňovat privatizační dohody uzavřené v době prezidentství Viktora Janukovyče.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.