Když minulou středu předstoupili před novináře v Budapešti maďarský premiér Viktor Orbán a jeho nový polský kolega Mateusz Morawiecki, bylo vidět, kdo je v politice veteránem a kdo nováčkem. Orbán tvrdě, ale přitom lehce, jasně vysvětloval, že střední Evropa je díky vysokému ekonomickému růstu hospodářským motorem Evropské unie. Maďarsko − možná s mírným přispěním Polska − bude podle něj křesťanskou hrází, která nedovolí imigrantům přijít do Evropy a ochrání ony blíže nespecifikované křesťanské hodnoty.

Morawiecki v zásadě jen nesměle přitakával. Působil ve své nové roli nejistě a nechal Orbána, aby si režíroval svoji show. Na otázky pečlivě vybraných provládních novinářů odpovídal Orbán v dlouhých projevech a nenechal hosta Morawieckého mluvit jako prvního ani v případě, že otázka byla směřována na oba.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.