Nejšťastnější člověk je sběratel, říká se. Když seženete nový přírůstek, jste spokojeni. A když ne, pořád před sebou máte další cíl. S tímto rčením beze zbytku souhlasí i Jan Kodeš, česká tenisová legenda, vítěz Wimbledonu a dvojnásobný šampion Roland Garros. Sbírá tenisové známky. A v segmentu takzvané námětové filatelie soustředěné kolem tenisu zřejmě minimálně v Česku patří mezi muže s nejzajímavější a nejcennější sbírkou.

Potkáváme se na Štvanici. Ve zdejším klubu I. ČLTK ve svých jedenasedmdesáti letech Kodeš s transplantovaným srdcem stále minimálně dvakrát týdně hraje tenis. "Bývám z toho ale namožený. Kurt je čím dál větší," říká v žertu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Jan Kodeš je tenisový elegán, reprezentant, daviscupový kapitán i někdejší předseda Českého tenisového svazu. Kromě toho ale sbírá tenisové známky.
  • V segmentu takzvané námětové filatelie soustředěné kolem tenisu zřejmě minimálně v Česku patří mezi muže s nejzajímavější a nejcennější sbírkou.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru