Při své poslední cestě do regionů, která se uskutečnila na přelomu loňského listopadu a prosince, se prezident Miloš Zeman nezapomněl zmínit o zvažované výstavbě vodního kanálu Dunaj-Odra-Labe, jejímž nejhlasitějším zastáncem je už několik let. Ve Strážnici na Hodonínsku před svými fanoušky mluvil o tom, že už začátkem roku 2018 má být hotova studie proveditelnosti, která by měla dát základní odpovědi, zda je tento megaprojekt v hodnotě několika set miliard korun uskutečnitelný.

Když Zeman před obyvateli slováckého města ležícího u trasy plánovaného vodního koridoru řečnil o důležitosti vodní dálnice, málokdo by věřil, že kdysi byl odpůrcem kanálu. Sám to přiznává v předmluvě ke knize Křižovatka tří moří.

"Byl jsem ovlivněn názorem mých dřívějších ministrů, že vodní dopravu nepotřebujeme, neboť vše odvezeme po železnici a silnici," píše nynější hlava státu. Názor prý změnil po přečtení prvního vydání zmíněné knihy, kterou dostal od autorů a přečetl si ji na své chalupě. "Dospěl jsem k názoru, že jde o nejdůležitější projekt pro naši krásnou zemi a celou střední Evropu," uvádí Zeman.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Jen idiot nemění názory, říká prezident Miloš Zeman.
  • V jeho případě však k názorovým kotrmelcům dochází povážlivě často.
  • Politologové se zamýšlejí nad tím, zda jde ještě o pragmatismus, či už o bezpáteřnost.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.