Americká centrální banka Fed přistoupila v loňském roce ke trojímu zvýšení úrokových sazeb. Její klíčová měnověpolitická sazba se nyní nachází bezpečně nad nulovou hladinou, když se pohybuje mezi 1,25 a 1,50 procenta. Američtí centrální bankéři vnímají především zlepšující se situaci na trhu práce. Kromě udržování cenové hladiny je právě podpora zaměstnanosti druhým z jejich cílů.

Zatím k poslednímu zvýšení amerických sazeb došlo v prosinci. Podle zápisu z jednání, který byl zveřejněn ve středu, je právě trh práce jedním z důvodů, které umožní Fedu v nastaveném trendu pokračovat. Centrální bankéři trh práce hodnotí jako silný a dále posilující. S tím související růst výdělků je pak příslibem dosažení a udržení inflačního cíle v budoucnu.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru