Výsadního postavení, jakého se dočkala Škoda 1000 MB, asi žádný jiný český veterán nedosáhl. Auto si totiž zamilovala britská velvyslankyně Jan Thompsonová, která svou diplomatickou misi v Česku započala v roce 2013. "Narazila jsem na jeho fotku v časopise a byla to skutečně láska na první pohled. Je to jediné auto, které uznávám," řekla HN Thompsonová.

Tým na velvyslanectví jí pomohl jeden bleděmodrý exemplář pořídit. Je z roku 1968 a až do roku 2013, kdy jej Thompsonová koupila, ho měl v péči jeho první majitel. Vůz dostal diplomatické značky a stal se na čtyři roky společníkem diplomatky na jejích cestách. "Na pracovní schůzky mě vozil řidič limuzínou značky Jaguar, ale soukromě po Česku jsem embéčko řídila sama," říká Thompsonová.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Výsadního postavení, jakého se dočkala Škoda 1000 MB, asi žádný jiný český veterán nedosáhl.
  • Auto si totiž zamilovala britská velvyslankyně Jan Thompsonová, která nyní svou diplomatickou misi v Česku končí.
  • A své oblíbené embéčko nabízí do dražby, jejíž výtěžek půjde na podporu Domova Sue Ryder.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.