Tak a je to venku. Evropský úřad proti podvodům OLAF dospěl k závěru, že v případu Čapí hnízdo jsou takové nesrovnalosti, že dotace ve výši 42 milionů korun nemá být proplacena. Je to pro Andreje Babiše tvrdá rána. Je potvrzeno, že kauza Čapí hnízdo není žádná účelovka, neušila ji na něj žádná mafie, jak dokola tvrdí, nic takového. Je to případ, který je na hraně toho, s čím OLAF z definice bojuje, tedy na hraně podvodu.

Co přesně OLAF napsal, zatím nevíme. Ministerstvo financí zveřejnilo pouze stručný závěr. Ostatní informace, které by osvětlily, jestli bruselští vyšetřovatelé nedospěli až k názoru, že šlo o plánované podvodné jednání, k dispozici nejsou. Kompletní znění zprávy je zatím utajováno s odkazem, že zveřejnění nedoporučilo státní zastupitelství, které zprávu založilo do vyšetřovacího spisu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Závěry OLAF potvrzují, že kauza Čapí hnízdo není žádná účelovka, jak dokola tvrdí Andrej Babiš.
  • Je to případ, který je na hraně toho, s čím OLAF z definice bojuje, tedy na hraně podvodu.
  • V nedávné době by to, co se nyní ví, bohatě stačilo na pád vlády.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru