Už matka mu prý od jeho tří let říkala, že se stane automobilovým konstruktérem. Dnes 39letý konstruktér Leonardo Guinci je svými kolegy nazýván father of the engines, tedy "táta motorů". Při studiu na Neapolské univerzitě nastoupil do praxe v modenské továrně a Ferrari ho po ukončení školy zaměstnalo na plný úvazek. Pracoval tu na tak výjimečných autech, jako jsou FXX, 430 Scuderia nebo Enzo. Mezi jeho nejvýraznější úspěchy patří sestrojení osmiválcového motoru ve Ferrari 488 GTB. Úspěch je to o to větší, že tento motor dvakrát vyhrál renomovanou anketu Mezinárodní motor roku. Přesto se Leonardo Guinci rozhodl odejít od Ferrari a přijmout velkou výzvu − vyvíjet modely Alfy Romeo a také sestrojit úplně nový šestiválec, který pohání Giulii QV i Stelvio QV.

HN: Jak se člověk stane konstruktérem legendární sportovní značky Ferrari?

Chtěl jsem jím být už od dětství. Co šlo, to jsem rozmontoval a zase smontoval, miloval jsem auta a vše, co se kolem nich točilo, a samozřejmě závody, staré závodníky, jako byl Fittipaldi, Lauda a podobně. Jednou jsem jako dítě prohlásil, že budu vyrábět motory Ferrari. Pro jinou značku jsem až doposud nikdy nepracoval.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.