Několik států na světě uvažuje o vydání vlastní kryptoměny. V jednom z nejpokročilejších stadií úvah je příprava "estcoinu", jímž chce Estonsko rozšířit svůj už tak dost vyspělý elektronický systém státní správy. Země je ale členem eurozóny a nechce a nemůže nahradit euro.

Estonci tedy spíše směřují k tomu, že by jejich kryptoměna rozšířila nabídku pro investory, kteří už například používají estonský elektronický trvalý pobyt − tedy možnost v Estonsku podnikat pomocí zabezpečené komunikace a elektronického sídla. Tuto alternativu využívá přes 24 tisíc lidí, kteří tam založili 4200 firem.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.